České stíhačky budou střežit Slovensko i v roce 2024

České stíhačky budou střežit Slovensko i v roce 2024

3.4.2023

„Česká republika je připravena podílet se na ochraně slovenského vzdušného prostoru i v příštím roce,” sdělila po společném zasedání premiérů a vybraných ministrů vlád ČR a SR v Trenčíně ministryně obrany Jana Černochová.

Armáda dostane nové vrtulníky nejpozději v květnu

Armáda dostane nové vrtulníky nejpozději v květnu

3.4.2023

První náměstek ministryně obrany František Šulc a velitel Vzdušných sil Armády ČR brigádní generál Petr Čepelka se v továrně Bell Textron v texaském Amarillu zúčastnili zahájení předávání prvního vrtulníku systému H1 pro českou armádu. Osm víceúčelových strojů UH-1Y Venom a čtyři bitevníky AH-1Z Viper jsou důležitým krokem při modernizaci českého letectva, především kvůli náhradě zastaralých vrtulníků Mi 24V/35. Dodávku prvních kusů Viperů očekává náměšťská vrtulníková základna letos na jaře, Venomy budou následovat.

Nové laboratoře v Moravské Třebové

Nové laboratoře v Moravské Třebové

3.4.2023

Vybudování nových, moderních laboratoří pro výuku KIS na VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové se stalo jednou z hlavních priorit spojovacího vojska a vojenského vzdělávání. Je čas reagovat na potřeby současné doby, ale zároveň chápat vývoj ICT specialistů v budoucnosti.

Novou vrchní ředitelkou sekce majetkové Ministerstva obrany se od 1. dubna stala Marta Kopecká

Novou vrchní ředitelkou sekce majetkové Ministerstva obrany se od 1. dubna stala Marta Kopecká

3.4.2023

Ing. Marta Kopecká přichází na Ministerstvo obrany z funkce ředitelky ekonomického odboru Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Resort obrany nicméně velmi dobře zná, protože zde působila v různých pozicích 16 let, naposledy pak sedm let jako ředitelka odboru řízení organizací MO.

Od večerníčků po sprint na xylofonu. Nové výchovné koncerty vojenských hudebníků slaví úspěch

Od večerníčků po sprint na xylofonu. Nové výchovné koncerty vojenských hudebníků slaví úspěch

31.3.2023

Už několik let vojenští hudebníci Ústřední hudby AČR a Vojenské hudby Olomouc připravují pro děti z mateřských a základních škol výchovné koncerty. Kdysi pro většinu populace nezáživný program má dnes v podání armády zcela jinou, interaktivní podobu.