Ministr obrany vyznamenal zdravotníky a vojáky z Národního očkovacího centra

Ministr obrany vyznamenal zdravotníky a vojáky z Národního očkovacího centra

10.9.2021

Národní očkovací centrum v pražské hale O2 Universum dnes ukončilo provoz. Zdravotníci Ústřední vojenské nemocnice, která centrum provozovala, zde za čtyři měsíce aplikovali přes půl milionu dávek vakcín, denně naočkovali až sedm tisíc lidí. Nejen oni, ale i další příslušníci Armády ČR a lidé, kteří přispěli k chodu NOC, dnes převzali z rukou ministra obrany Lubomíra Metnara vyznamenání.

Vojáci na Vítkově převzali ocenění za evakuační operaci v Kábulu

Vojáci na Vítkově převzali ocenění za evakuační operaci v Kábulu

10.9.2021

Ministr obrany Lubomír Metnar dnes v Národním památníku na Vítkově ocenil vojáky, kteří se v srpnu zasloužili o evakuaci zastupitelského úřadu a afghánských spolupracovníků české armády v Kábulu. Vyznamenání příslušníkům Armády ČR a Vojenské policie předali také velitelé Velitelství pro operace AČR a Vojenské policie.

Pracovali v zahraničí, dnes je ocenil generál Zůna

Pracovali v zahraničí, dnes je ocenil generál Zůna

10.9.2021

První zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jaromír Zůna ocenil v pátek 10. září v prostorách Generálního štábu vojáky, kteří v letech 2018 až 2021 pracovali v mezinárodních vojenských štábech NATO a EU. Za reprezentaci české armády a úspěšnou činnost ve strukturách v belgickém Bruselu a Monsu a v americkém Norfolku převzalo 40 vojáků a jedna vojákyně medaile ministra obrany Za službu v zahraničí.

Příprava hranických vojáků na Mali vrcholí. Do Afriky se vydají už potřetí

Příprava hranických vojáků na Mali vrcholí. Do Afriky se vydají už potřetí

9.9.2021

Demonstrace davů, náhlý výbuch, ale také nenápadný dron vznášející se přímo nad základnou. Takových a dalších hrozeb, ať už zřejmých či skrytých, mohou čeští vojáci zažít desítky. Minulý týden, v rámci takzvané kontroly sladěnosti, jich museli úspěšně vyřešit hned několik. Už v listopadu totiž vyrazí do afrického Mali, kde budou mít na starosti ochranu a obranu velitelství mise EUTM v Bamaku.

Alianční velitelství JSEC v německém Ulmu dosáhlo plných operačních schopností

Alianční velitelství JSEC v německém Ulmu dosáhlo plných operačních schopností

9.9.2021

Ve středu 8. září 2021 se první zástupce náčelníka generálního štábu generálporučík Jaromír Zůna zúčastnil slavnostního aktu deklarace dosažení plných operačních schopností nového velitelství NATO Joint Support and Enabling Command (JSEC) v německém Ulmu. Ceremoniál se konal za přítomnosti vrchního velitele spojeneckých sil v Evropě (SACEUR) generála Toda D. Wolterse a dalších politických a vojenských představitelů hostitelské země a členských států NATO.