Strakonický útvar pořádá pro děti vojáků příměstské tábory. Zaměstnaní rodiče tento benefit vítají

Strakonický útvar pořádá pro děti vojáků příměstské tábory. Zaměstnaní rodiče tento benefit vítají

16.8.2021

Prohlídka armádního vrtulníku a vojenské techniky, sjíždění řeky na raftech nebo noční stezka odvahy – to vše zažily děti na příměstském táboře, který v červenci a srpnu zorganizoval 25. protiletadlový raketový pluk ve Strakonicích. Útvar tento benefit pro zaměstnané vojáky – rodiče připravil již potřetí. Kvůli velkému zájmu se tábor uskutečnil dokonce ve třech týdenních turnusech.

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu jednalo o vývoji v Afghánistánu

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu jednalo o vývoji v Afghánistánu

14.8.2021

Předsednictvo Bezpečnostní rady státu (BRS) projednalo na svém zasedání v sobotu 14. srpna 2021 vývoj situace v Afghánistánu a evakuaci české ambasády v Kábulu. Dále rozhodlo o evakuaci zaměstnanců české ambasády z řad místních sil a afghánských tlumočníků. Schůzky se účastnil předseda vlády a ministři zahraničních věcí a obrany.

Vzpomínka na letce, kteří se před 76. lety vrátili z Velké Británie

Vzpomínka na letce, kteří se před 76. lety vrátili z Velké Británie

13.8.2021

V pátek 13. srpna se uskutečnila pietní vzpomínka u příležitosti 76. výročí návratu československých letců RAF z Velké Británie. Konala se v parčíku před vstupní halou terminálu 4 ruzyňského letiště, kam se tehdy čs. příslušníci RAF vrátili. Vedle celé řady významných hostů se za resort obrany piety zúčastnil náměstek ministra obrany Vladimír Müller a poradkyně náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generálka Lenka Šmerdová.

Projekt POKOS se po roce vrátil mezi děti

Projekt POKOS se po roce vrátil mezi děti

13.8.2021

Po roční odmlce se ve středu 11. srpna vrátila armáda mezi děti. Radost vojáci rozdávali na táboře Švermováček na Hořovicku, jehož hlavním mottem byla letos právě armáda a vše s ní spojené.

Nasazení vojáků AZ v O2 universu skončilo. Pilotní projekt se vydařil

Nasazení vojáků AZ v O2 universu skončilo. Pilotní projekt se vydařil

12.8.2021

Po měsíci skončilo nasazení vojáků aktivní zálohy v Národním očkovacím centru O2 universum. Ve čtyřech rotacích se jich tu vystřídalo celkem 220. Pilotní projekt podle velitele Velitelství teritoria plukovníka Antonína Gensera dokázal skvělou připravenost záložníků. Případné další nasazení AZ se podle něj zvažuje při každém novém úkolu.