Celoresortní zpravodajství
Unikátní cvičení kybernetické bezpečnosti pro strategické firmy obranného průmyslu
20.5.2021
Ministerstvo obrany spolu s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) uspořádalo cvičení kybernetické bezpečnosti pro firmy účastnící se platformy Ministerstva obrany pro kooperaci strategických společností obranného průmyslu ČR a státu. Účastníci z řad top managementu i zaměstnanců těchto firem, pracovníci obou zmíněných institucí a dále Ministerstva průmyslu a obchodu museli řešit nejen samotné kybernetické útoky, ale také vše, co s kybernetickou bezpečností souvisí, to znamená nejen technické, ale také právní či mediální aspekty a provázanost s krizovým managementem.
Generál Opata se zúčastnil jednání Vojenského výboru NATO a Vojenského výboru Evropské unie
19.5.2021
Ve dnech 18. a 19. května se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata zúčastnil v Bruselu jednání Vojenského výboru NATO a následně Vojenského výboru Evropské unie. Hlavními tématy setkání na úrovni NATO bylo působení jednotek v zahraničních operacích a projednání aliančních koncepčních dokumentů, na úrovni EU se jednalo o spolupráci mezi EU a NATO, zapojení jednotek do zahraničních operací EU, aktualizaci konceptu bojového uskupení EUBG a politicko-strategickém dokumentu EU.
Ministerstvo obrany připravuje dražbu nepotřebného bytu
19.5.2021
Ministerstvo obrany připravuje na 23. června 2021 dobrovolnou dražbu bytové jednotky v ulici Velká Skála v Praze 8 – Troji.
S letouny CASA je armáda spokojená, od včerejška má další
19.5.2021
Na letišti v Praze-Kbelích přistál včera večer první ze dvou nových letounů CASA C-295MW s trupovým číslem 0481. V Seville bude Armáda ČR postupně modernizovat i čtyři letouny CASA C-295M, které už přes deset let provozuje.
Pražské Komunitní centrum pro válečné veterány je možné navštívit už i osobně
18.5.2021
V úterý 18. května bylo za přítomnosti náměstka ministra obrany a ředitele sekce správy a řízení organizací Lukáše Klučky a brigádních generálů Lenky Šmerdové a Aleše Knížka oficiálně otevřeno Komunitní centrum pro válečné veterány při Ústřední vojenské nemocnici. To je v on-line provozu již od března letošního roku. Na dálku tak pomáhá válečným veteránům například se žádostmi o radu při odchodu do civilu, o pomoc při řešení složitých životních situací nebo o rezervaci termínu pro ošetření v programu Zelená cesta. Zlepšená epidemiologická situace nyní umožní veteránům osobní návštěvu tohoto centra.