Každý by to měl aspoň na chvíli zažít na vlastní kůži, říká o práci v nemocnici voják Tomáš

Každý by to měl aspoň na chvíli zažít na vlastní kůži, říká o práci v nemocnici voják Tomáš

22.12.2020

„Naši vojáci dosud pomáhali v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, v nemocnici v Kadani, ale i v Hamzově léčebně v Luži – Košumberku. Aktuálně byli vojáci vysláni do Domova Na zámečku v Rokytnici a do nemocnice ve Valašském Meziříčí. S pomocí v nemocnicích či sociálních zařízeních dosud získalo osobní zkušenost již 34 příslušníků našeho praporu,“ shrnuje působení vojáků z Lipníku nad Bečvou velitel 143. zásobovacího praporu, podplukovník Pavel Crhonek.

Generál Opata potěšil válečné veterány drobnými dárky

Generál Opata potěšil válečné veterány drobnými dárky

22.12.2020

K pravidelnému předvánočnímu programu náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Aleše Opaty patří návštěva válečných veteránů v Domově Vlčí mák, Domově péče o válečné veterány v Praze a Středisku komplexní péče o veterány v Olomouci. Vzhledem k současné situaci nebylo možné uskutečnit osobní setkání s předáním vánočních dárků. I tak nebyli veteráni o radost z vánočních balíčků ochuzeni, protože jim byly přivezeny.

Logistici uspořádali sbírku a předali vánoční dar zaměstnancům domova pro seniory

Logistici uspořádali sbírku a předali vánoční dar zaměstnancům domova pro seniory

21.12.2020

Od poloviny listopadu pomáhají logistici v nemocnicích a sociálních zařízeních. Vojáci se speciálním rozšířeným kurzem první pomoci, ale také řidiči, mechanici nebo kuchaři. Všichni mají jedno společné – poprvé plní zcela odlišné úkoly než jsou ty, ke kterým jsou vycvičeni. Pro vojáky ze 14. pluku logistické podpory je to ale neocenitelná životní zkušenost.

4. brigáda rychlého nasazení letos posílila o 19 Pandurů

4. brigáda rychlého nasazení letos posílila o 19 Pandurů

21.12.2020

4. brigáda rychlého nasazení může nyní využívat devatenáct nových kolových obrněných vozidel Pandur II 8x8 ve dvou nových modifikacích: velitelsko-štábní a spojovací. Od začátku března převzaly jednotky brigády (4. brn) pět Pandurů ve verzi velitelsko-štábní a čtrnáct ve verzi spojovací. Nové Pandury nahradily dřívější spojovací techniku.

Strakoničtí vojáci předali dar domovům pro seniory

Strakoničtí vojáci předali dar domovům pro seniory

20.12.2020

Sedm týdnů vojáci pomáhali ve dvou strakonických domovech pro seniory, které se v důsledku pandemie COVID-19 potýkaly s nedostatkem personálu. Ve čtvrtek 17. prosince sem vojáci zavítali znovu, aby předali zdejšímu personálu vánoční dárky.