Vojáci, kteří před 30 lety osvobozovali Kuvajt, převzali ocenění

Vojáci, kteří před 30 lety osvobozovali Kuvajt, převzali ocenění

25.9.2020

Dvě stě osm účastníků operace a šest osobností, které se zasloužily o zdárné fungování jednotky, převzali k dnešnímu dni Pamětní odznak 30. výročí operace Pouštní štít a Pouštní bouře. Část z nich dnes byla oceněna na Vítkově. Československá účast při osvobození Kuvajtu byla od druhé světové války prvním větším nasazením čs. vojáků v zahraniční operaci a stála na počátku tradice novodobých armádních misí.

MO zahájí jednání o pořízení raketového systému SHORAD/MRSAM

MO zahájí jednání o pořízení raketového systému SHORAD/MRSAM

25.9.2020

V pátek 25. září 2020 ministr obrany Lubomír Metnar informoval vládu, že se Ministerstvo obrany České republiky rozhodlo iniciovat jednání s vládou státu Izrael o možnosti pořízení nového moderního protiletadlového raketového systému pro Armádu ČR. Ten je určen k zajištění nepřetržité obrany vzdušného prostoru České republiky, zejména ochraně vojsk a městských aglomerací, jaderných elektráren, průmyslových center, letišť a dalších důležitých objektů.

Vojáci ukončili činnost v Humpolci

Vojáci ukončili činnost v Humpolci

25.9.2020

V pátek 25. září ukončili vojáci v Domově pro seniory v Humpolci na Pelhřimovsku svoji činnost. Patnáctičlenný tým byl vyslán do domova na výpomoc kvůli zvýšenému výskytu nemoci COVID-19 u klientů a zaměstnanců na žádost Kraje Vysočina. Původně měli vojáci skončit už tento týden ve středu, kraj však požádal o prodloužení a armáda mu vyhověla.

Ministerstvo obrany a Tatra Defence Vehicle podepsaly rámcovou dohodu na servis Pandurů

Ministerstvo obrany a Tatra Defence Vehicle podepsaly rámcovou dohodu na servis Pandurů

25.9.2020

Náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Lubor Koudelka a Vladimír Matyáš za akciovou společnost Tatra Defence Vehicle dnes ráno podepsali rámcovou dohodu na komplexní servisní podporu vozidel Pandur. Ta je v hodnotě 2,39 mld. Kč s DPH s realizací v letech 2020-24.

Armáda převzala nové přilby, do konce roku ji dostane každý voják i záložník

Armáda převzala nové přilby, do konce roku ji dostane každý voják i záložník

24.9.2020

Armáda České republiky převzala první dodávku ochranných balistických přileb 2017 od české firmy Argun. Celkem se jedná o 11 603 kusů, které byly převezeny z Hradce Králové do Centra zabezpečení materiálem týlových služeb v Brně ke kontrole a přijetí do evidence. První kusy zamíří k příslušníkům 7. mechanizované brigády, která drží hotovost v aliančních Silách rychlé reakce (NRF - NATO Response Force).